Το ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ και η Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών Ελλάδας ΕΠ.ΟΜ.Ε.Α. ενώνουν τις δυνάμεις τους!
Ο Γενικός Διευθυντής του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ, Δρ. Κωνσταντίνος Ν. Κιούσης και ο Πρόεδρος της ΕΠ.ΟΜ.Ε.Α. Ελλάδας,
Γεώργιος Ρουμελιώτης, δίνουν το έναυσμα για μια σχέση “ζωής” με το μνημόνιο συνεργασίας που υπογράφηκε μεταξύ των δύο εταίρων στις εγκαταστάσεις του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ στην Αθήνα. Η ανταλλαγή τεχνογνωσίας, η προσφορά στο συνάνθρωπο, η από κοινού συμμετοχή σε δράσεις, ασκήσεις διάσωσης, εκπαιδευτικά σεμινάρια και εκδηλώσεις, όπως επίσης η παροχή πρώτων βοηθειών και η προώθηση του εθελοντισμού, είναι μερικά μόνο από τα αντικείμενα στα οποία θα συμβάλλουμε από κοινού.
![](https://iekdelta.gr/wp-content/uploads/2020/07/επομεα1.jpg)
Δες την πρώτη δράση και το εξειδικευμένο σεμινάριο BLS (Basic Life Support) που πραγματοποιήθηκε με τεράστια επιτυχία στις εγκαταστάσεις του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ και η εκπαίδευση κέρδισε τις εντυπώσεις.
Μείνετε συντονισμένοι!
![](https://iekdelta.gr/wp-content/uploads/2020/07/επομεα3.jpg)